Zaginarki Producent

Produkty

ZAMÓWIENIE

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, możesz dokonać wstepnego zamówienia online!
ZAMÓW
A jeśli masz dodatkowe pytania, wyślij zapytanie ofertowe
WYŚLIJ

Zaginarki Mechaniczne

Czym jest zaginarka mechaniczna do blachy? Jest to urządzenie, które ma ułatwiać pracę z materiałem blacharskim, czyli arkuszami blachy. Pracę, czyli wszelkie działania mające na celu nadawanie blasze konkretnej formy - głównie zaginanie jej w określony sposób.

 

Jakie są zalety zaginarek mechanicznych?

 • Zaginarki mechaniczne to maszyny zautomatyzowane, których główną zaletą jest praktycznie bezobsługowa praca. Zaginarki te posiadają konkretne funkcje, które pozwalają dopasować je do potrzeb operatora i wykonywać je bez wkładu siły operatora.

 • Zaginarka mechaniczna pozwala na ograniczenie czasu wykonywania czynności związanych z zaginaniem materiału o nawet 25% przez co wzrasta potencjalna wydolność przerobowa operatora takiego urządzenia

 • Zaginarka automatyczna do blachy pozwoli także na oszczędność względem materiału użytego w procesie produkcji, ponieważ jej dokładność jest bardzo wysoka, a każdy kolejny arkusz jest zaginany identycznie jak poprzedni.

 • Precyzja zaginarek mechanicznych pozwala na dokładne ustalenie parametrów i utrzymanie ich w procesie produkcyjnym - bez obaw o błędy, które często występują przy ręcznym gięciu blachy.

 

Czy zaginarki mechaniczne mają jakieś wady?

 

Jedyną wadą większości mechanicznych zaginarek jest ich wysoka cena. Jednak koszt ten jest szybko rekompensowany przez wzrost wydajności i dokładności produkcji. Dodatkowo kupując sprzęt u producenta zaginarek mechanicznych - czyli u nas - cena jest wyjątkowo atrakcyjna.

Zastosowanie automatycznych maszyn prawie zawsze gwarantuje wzrost jakości i obniżenie kosztów produkcji. Niektóre modele zaginarek mechanicznych są wyposażone w system hydrauliczny, który daje operatorowi więcej mocy do gięcia blachy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku grubych blach lub tych z dużą liczbą zagięć.

Zastosowanie systemu hydraulicznego w połączeniu z mechaniczną zaginarką może przyspieszyć proces gięcia blachy nawet o 50%. Taka maszyna jest również znacznie bardziej kompaktowa i zajmuje mniej miejsca w warsztacie.

 

Jakie są rodzaje zaginarek mechanicznych?

 

Istnieją różne rodzaje zaginarek mechanicznych, ale wszystkie mają jeden wspólny cel - zautomatyzowanie procesu gięcia blachy. Zaginarki CNC są najbardziej rozpowszechnionym typem giętarki mechanicznej. Są one wyposażone w jednostkę sterująca CNC, która pozwala operatorowi zaprogramować maszynę do gięcia blachy w określony sposób. Ten typ maszyny jest idealny do zastosowań wysokoprodukcyjnych, gdzie ten sam kształt musi być wygięty wiele razy. Są one również bardzo precyzyjne i mogą być szybko ustawione do produkcji pożądanej części.

Bez względu na opcję, na którą padnie zapewniamy najwyższą jakość obsługi na każdym etapie zakupu - od pierwszego kontaktu po dostawę. Gwarantujemy zadowolenie naszym klientom i z chęcią podzielimy się swoją wiedzą w zakresie zaginarek mechanicznych oraz innych dostępnych u nas. Zapraszamy!

 

 • Seria ZGE/ZGM

  Zaginarki serii ZGE mają jedną belkę tj. belkę dociskową ( górna belka ) napędzaną silnikiem elektrycznym .

  Zaginarki serii ZGM mają dwie belki tj.  belkę dociskową i belkę zaginającą napędzaną silnikiem elektrycznym .

Obróbka CNC

Wszystkie podzespoły oraz elementy robocze naszych zaginarek obrabiamy na maszynach numerycznych - CNC

 

Specjalistyczne frezarki CNC o odpowiednich długościach 3,0m oraz 4,0m umożliwiają obróbkę belek roboczych z dużą precyzją

 

WIĘCEJ

NASI PARTNERZY BIZNESOWI

fakro
Od 2013r. nasze produkty są w Programie Partnerskim firmy Fakro!
blachotrapez
Współpracujemy także z jednym z największych producentów blach - Blachotrapez
sid
Firma SID - oficjalny dystrybutor naszych urządzeń
blachpol
Polski producent blach dachowych
 • AKTUALNOŚCI

  Nowości w ofercie Malco
  WIĘCEJ
 • AKTUALNOŚCI

  Katalog 2024
  WIĘCEJ
 • AKTUALNOŚCI

  Świadectwo Czystszej Produkcji!

  W październiku nasza firma dołączyła do grona przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się Świadectwem Czystszej Produkcji. 

  WIĘCEJ
 • AKTUALNOŚCI

  Patent

  Z wielką przyjemnością informujemy o wydaniu przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej Patentu Nr 230852 na rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w naszych zaginarkach.

  WIĘCEJ
 • AKTUALNOŚCI

  NOWA opcja - Ogranicznik kąta w modelu ZG-2000/0.7

  Dla klientów, którzy nie wyobrażają sobie giętarki bez blokady kąta gięcia wprowadziliśmy najnowsze, proste i niezawodne rozwiązanie.

  Ogranicznik kąta ustawia się bezpośrednio na maszynie, po jej prawej stronie. Zmieniony układ osi obrotu belki gnącej pozwoli na szybkie i precyzyjne ustawienie kąta giętej blachy.

   

  WIĘCEJ
 • AKTUALNOŚCI

  Nowe rozwiązania w naszych maszynach elektrycznych!

  Bezpośrednio umieszczony potencjometr na panelu sterującym pozwala na jeszcze szybszą i dokładniejszą obróbkę blach podczas pracy na naszych urządzeniach mechanicznych.

  WIĘCEJ
Działalność firmy P.H.U.P MAAD